blog background
 
Waldemar Witkowski: Waldemar Witkowski
Poznań spółdzielczość Lewica polityka samorząd
metka_epoznan
Kampania wrześniowa
ok
35
not ok
15
liczba odsłon: 328

Zaczyna się kampania wrześniowa. Na Wschodzie ruszą manewry wojskowe Rosji i Białorusi, natomiast na Zachodzie w obronie praworządności nadal tupać nogą będzie duet MM, czyli kanclerz Merkel i prezydent Macron. W kraju będzie nie lepiej. Nauczyciele zastrajkują przeciw reformie oświatowej, hierarchowie jeszcze głośniej zagrzmią z ambon przeciw zmianom w polskim prawie i konstytucji, a Internauci wyjdą na ulice, gdy zaczną się próby blokowania Internetu w imię szlachetnej walki z hejtem. Wszystko to relacjonować będą media z obcym kapitałem, co spotka się z należytą reakcją rządu i parlamentu, wzorującą się na zachowaniu szczura przypartego do muru.

 

PiS znajdzie się w opozycji do Suwerena.

 

W budżecie nie będzie tak źle, by politycy Prawa i Sprawiedliwości nie rzucili kolejnych ochłapów w postaci 500+ dla wuefistów, maszynistów kolei dalekobieżnych, salowych, portierów oraz alimenciarzy. Będzie za co wnieść toast na pohybel władzy.

 

PiS-owcy wszystko położą na karb nieprzyjaznej zagranicy, która marzy o tym, by przejąć armię gipsowych polskich krasnali, zdobyć Jasną Górą i zawładnąć słabymi umysłami nie-patriotów. A pomogą im w tym agenci Brukseli, Berlina i Moskwy, czyli wszyscy ci, którzy chcą otwartej Europy, poprawnych stosunków z sąsiadami i przewidywalnej przyszłości.

 

Właściwie już od dziś PiS jest w opozycji do Suwerena, ale na razie towarzyszy temu błogie uczucie. Wynika ono z przeświadczenia, że wszystko mogą. Mają przewagę w parlamencie i prezydenta na pilota, dysponują historycznymi wzorami zabijania demokracji, a do akcji gotują się Wielkie Charaktery na czele resortów siłowych. Niby wszystko się zgadza.

 

W obywatelach narasta gniew, a eskalacja zmian przeprowadzanych przez PiS doprowadzi już nie do frustracji, lecz do wielkich napięć społecznych. Jednocześnie coraz więcej obywateli nie będzie zgadzać się na bierność. I właśnie niezgoda na zawłaszczanie państwa przez PiS doprowadzi do ich ostatecznego unieszkodliwienia.

 

Dziś jest 1 września. Zaczyna się kampania.

WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
Zdjęcie: fot. Malwina Marciniak