Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 -7

Nowa lokalizacja szkoły muzycznej?

j
piątek, 16.08.2013 r.
godz. 14.27
j | piątek, 16.08.2013 r., godz. 14.27
Nowa lokalizacja szkoły muzycznej?
fot. archiwum

Jest nowa propozycja lokalizacji Zespołu Szkół Muzycznych mieszczących się przy ulicy Głogowskiej. Szkoła być może przeniesie się do budynku po byłej szkole samochodowej położonym przy skrzyżowaniu ulic 28 czerwca 1956r. i Św. Jerzego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1016 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1011 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Szkoła muzyczna musi wyprowadzić się z budynku przy Głogowskiej, ponieważ trzy lata temu gmach odzyskała poznańska kuria i narzuciła czynsz w wysokości 1 miliona złotych rocznie. Umowa najmu obowiązuje do 2016 roku.

Do stowarzyszenia Prawo do Miasta dotarła informacji o decyzji lokalizacyjnej dla Zespołu Szkół Muzycznych – obecnie przy ulicy Głogowskiej, w sąsiedztwie bezpośrednim VIII LO – na Wildzie, na terenie po byłej szkole samochodowej położonym przy skrzyżowaniu ulic 28 czerwca 1956 r. i Św. Jerzego – informuje Lech Mergler, stowarzyszenie Prawo do Miasta.

Ta decyzja nie jest jeszcze prawomocna i jeszcze do końca nie wiadomo, gdzie ostatecznie przeniesie się szkoła. To dalsza procedura, lokalizacja to jej początek – dodaje Mergler.

Dla społeczności Wildy obecność zespołu szkół artystycznych byłaby bardzo pozytywnym impulsem dla rozwoju życia kulturalnego sprzyjałaby szerokorozumianej rewitalizacji społecznej – kończy.

ZOBACZ VIDEO
arrow