Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 9

Park rowerowy na Ratajach do poprawki? „Można nawet wybić zęby”

j
czwartek, 1.12.2016 r.
godz. 22.29
j | czwartek, 1.12.2016 r., godz. 22.29
Park rowerowy na Ratajach do poprawki? „Można nawet wybić zęby”

Park rowerowy, który za 360 tys. zł powstał na Ratajach, wymaga poprawek. Zdaniem rowerzystów zbudowany tor jest zbyt niebezpieczny i wymagający.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
16°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Inwestycja to część powstającego dużego parku na osiedlach Czecha i Rusa. Pieniądze na budowę toru dla cyklistów pochodziły z budżetu rady osiedla i z miejskiego grantu. Jednak sami rowerzyści zauważyli, że po torze nie da się bezpiecznie jeździć. Powód to m.in. zbyt strome muldy - dla mniej sprawnych rowerzystów mogą być nie do przejechania i powodować wypadki. Geometria tego parku nie jest zupełnie przystosowana pod rower. Problemem jest to, że te górki są zbyt wysokie i zbyt krótkie przez co zjeżdżając z nich możemy sobie nawet wybić zęby – mówi Adrian Juszczak, Gravity Racing Poznań.

Za budowę parku dla rowerzystów odpowiadał Zarząd Zieleni Miejskiej. Jego pracownicy przyznają, że prawdopodobnie trzeba będzie zrobić poprawki. Okazało się, że stopień trudności dla rowerzystów z przeciętną umiejętnością jest zbyt wysoki i w tej chwili przekazaliśmy projektantowi te uwagi i dzisiaj też spotkaliśmy się w parku – mówi w rozmowie z reporterem Telewizji WTK Małgorzata Sobieszczyk, Zarząd Zieleni Miejskiej.

Również pomysłodawca parku nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Mamy nadzieję, że Zarząd Zieleni Miejskiej po prostu poprawi ten park tak, żeby był zdolny do użytku, żeby był bezpieczny i żeby wszyscy mieszkańcy mogli się z niego cieszyć – mówi Wojciech Chudy, Rada Osiedla Chartowo.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama