Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 9

Prezydent Poznania powołał pełnomocnika ds. interwencji lokatorskich

j
piątek, 10.03.2017 r.
godz. 19.30
j | piątek, 10.03.2017 r., godz. 19.30
Prezydent Poznania powołał pełnomocnika ds. interwencji lokatorskich
fot. UMP

Głównym zadaniem Magdaleny Górskiej, która została pełnomocnikiem do spraw interwencji lokatorskiej będzie ochrona praw lokatorów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pomagać lokatorom ma od dziś Magdalena Górska, absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej na UAM, z kilkuletnim doświadczeniem w pracy samorządowej. Zakres jej obowiązków, oprócz działań edukacyjnych i informacyjnych, to także opracowanie planu działania i reguł, które mają pomagać w zapobieganiu eksmisjom i ułatwiać mieszkańcom kontakt z organizacjami pozarządowymi. Rolą pani pełnomocnik jest między innymi mediowanie, podejmowanie działań, które będą skierowane na zapobieganie tego typu sytuacją, a więc przyspieszanie pewnych działań przenoszenia do lokali komunalnych, edukacja, informowanie – mówi Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania.

Oprócz tego pełnomocniczka ma też pomagać w rozwiązywaniu konfliktów pomiędzy lokatorami i właścicielami kamienic. Żeby lokator wiedział, co go chroni, jakie prawo go chroni, co może, czego nie może. Miał świadomość, że jeżeli nie będzie płacił czynszu to prędzej czy później niestety ktoś się o te pieniążki upomni. Niezależnie od tego, czy to będzie prywatny właściciel, czy miasto – mówi Magdalena Górska, pełnomocnik ds. interwencji lokatorskich.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama