Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
29 17
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
26°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
29°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
29°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Kolejny rasistowski atak w poznańskim tramwaju

KaT
poniedziałek, 4.09.2017 r.
godz. 07.49
KaT | poniedziałek, 4.09.2017 r., godz. 07.49
Kolejny rasistowski atak w poznańskim tramwaju
fot. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych / Facebook

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opisuje incydent, do którego doszło w ubiegłym tygodniu w tramwaju linii nr 5. Jeden z pasażerów obrażał Azjatów podróżujących pojazdem.

Ośrodek od dawna działa przeciwko rasizmowi. Tym razem opisuje sytuację z tramwaju linii nr 5, do której doszło w czwartek około 21.20. - „Brudasy”, „pedały skośnookie”, „mów po polsku, bo jesteś w Polsce!” oraz „Polska dla Polaków” – wykrzykiwał pod adresem Azjatów rasista w poznańskim tramwaju w kierunku Górczyna, w okolicach Pl. Wolności/Okrąglaka - informuje OMZRiK.

Celem ataku mężczyzny byli kobieta i chłopiec, którzy dopiero przyjechali do Polski. Był to ich pierwszy dzień w naszym kraju. - Na przystanku Rondo Kaponiera agresor nakazywał wystraszonym ofiarom wysiąść z tramwaju razem z nim. Kiedy nie zareagowali sam opuścił pojazd, po czym podbiegł i uderzył z całej siły w szybę, gdzie siedzieli - dodaje.

Ośrodek apeluje do mieszkańców, by w przypadku rozpoznania mężczyzny ze zdjęcia, napisali maila na adres omzrik@gmail.com. Ośrodek zapowiada też, że sprawę zgłasza policji.

O podobnej sytuacji pisaliśmy TUTAJ w sierpniu.