Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
24 13

Młody mężczyzna podejrzewany o gwałt trafił do aresztu

BS
środa, 13.09.2017 r.
godz. 15.30
BS | środa, 13.09.2017 r., godz. 15.30
Młody mężczyzna podejrzewany o gwałt trafił do aresztu
zdj. ilustracyjne - fot. policja

Policjanci z Gostynia zatrzymali 29-letniego mężczyzne, który miał zgwałcić swoją 28-letnią znajomą. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
23°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
24°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
23°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do gwałtu miało dojść 9 września w jednym z mieszkań na terenie Gostynia, a informacje o podejrzeniu gwałtu policji przekazali pracownicy szpitala, do którego zgłosiła się 28-letnia kobieta. Pacjentka miała opowiedzieć lekarzom, że została chwilę wcześniej zgwałcona. Policja i prokuratura na razie nie ujawniają wielu szczegółów, ale z informacji uzyskanych przez portal Gostyń 24 wynika, że kobieta umówiła się ze znajomym, którego od dawna nie widziała. Do spotkania doszło w mieszkaniu na terenie miasta i wówczas doszło do gwałtu - Nie będę podawał w jakich okolicznościach konkretnie i jaką jest wersję zdarzenia przedstawiła pokrzywdzona i podejrzany. Te wersje różnią się - wyjaśnia w rozmowie z lokalnym portalem prokurator Jacek Masztalerz.

Mimo rozbieżności w zeznaniach mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut doprowadzenia do obcowania płciowego, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu - Sąd argumentował to istniejącą obawą matactwa oraz surowością grożącej kary - podsumowuje Masztalerz.