Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 9

Sondaż: Jacek Jaśkowiak z dużą przewagą, ale nie zapewniającą mu zwycięstwa w pierwszej rundzie

sw
piątek, 28.09.2018 r.
godz. 16.40
sw | piątek, 28.09.2018 r., godz. 16.40
Sondaż: Jacek Jaśkowiak z dużą przewagą, ale nie zapewniającą mu zwycięstwa w pierwszej rundzie

Głos Wielkopolski opublikował sondaż preferencji wyborczych poznaniaków, według którego nowego prezydenta miasta poznamy dopiero w drugiej turze.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
16°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Badanie zamieszczone w poznańskim dzienniku zostało przeprowadzone przez Ośrodek Dobra Opinia. Według jego wyników, urzędujący prezydent może liczyć na 42,5% poparcia, co daje mu dużą przewagę nad resztą kandydatów, ale - wbrew temu, co mówił niedawny sondaż Dla Rzeczpospolitej - nie zapewnia zwycięstwa w pierwszej rundzie. Drugą pozycje w wyścigu utrzymuje reprezentujący Zjednoczoną Prawicę, Tadeusz Zysk - z wynikiem 25,1%.

Za plecami dwóch najpoważniejszych kandydatów znalazł się przedstawiciel porozumienia Lewicy i obecny zastępca prezydenta miasta, Tomasz Lewandowski, który może liczyć na 14,7% głosów poznaniaków. Na kolejnym miejscu plasuje się Jarosław Pucek z komitetu Dobro Miasta z poparciem 10,8%. Kandydatka Społecznej Koalicji Prawo do Miasta cieszy się zaufaniem 4,6% poznaniaków. Koniec stawki zamyka inny społecznik, przedstawiciel komitetu Poznań Od Nowa, Wojciech Bratkowski, który przekonał do siebie 2,3% ankietowanych.

Reklama